למה מאוורר תעשייתי

ם חורף בביתכם משמע עור יבש, גרון מגרד והרבה הצטברות של חשמל סטטי, יתכן ויש לכם בעיה עם דרגת לחות נמוכה. כאשר אתם סוגרים את החלונות ומפעילים את החימום בתקופת החורף, אתם מתחילים לצמצם את כמות הלחות שבביתכם. להלן מספר דרכים לאיזון חוזר של כמות הלחות.
שמרו פריט
 

בעיות המתקשרות לכמות נמוכה של לחות
מלחלחים מגדילים את כמות הלחות באוויר בצורה של אדי מים בטוחים, במטרה לסייע להפוך את ביתכם למקום בריא ונוח. האם אתם מתמודדים עם אחת הבעיות המצוינות להלן? אם כן, מלחלח יכול להועיל לכם ולבני המשפחה שלכם.

בריאות
אוויר יבש בביתכם יכול לגרום לבעיות בנשימה או להחמיר אותן, לייבש מעברים באף ולהפוך אתכם לרגישים יותר למקרים של צינון או שפעת. למרות שלעתים קרובות מאשימים את מזג האוויר החורפי לבעיות אלה, סיבה מרכזית נוספת הוא אוויר יבש המיוצר באמצעות חימום מלאכותי. לחלוח של ביתכם על מנת לספק דרגות לחות מתאימות יסייע בהפחתת התסמינים האלה. דרגת לחות יחסית של 47-52% אחוז נחשבת לדרגת הלחות הטובה ביותר.

בעיות אחרות

 • חשמל סטטי מהווה תוצאה ישירה של אוויר יבש. נוסף על כך שחשמל סטטי גורם למקרי התחשמלות כואבים, הוא יכול לגרום נזק למחשבים ולציוד אלקטרוני אחר.
 • רצפות מגרש (מעץ קשה) מאבדות לחות ומגע כאשר האוויר שבבית יבש באופן קיצוני. דבר זה יכול לגרום לרצפה להתנתק בחיבורים.
 • צמחי בית סובלים מיובש הנגרם כתוצאה מדרגת לחות נמוכה.
 • טפט עשוי להתקלף בקצוות אם האוויר שבביתכם יבש באופן קיצוני.


סוגים של מלחלחים
בעת בחירת מלחלח, קחו בחשבון את מחיר הרכישה, את עלויות התפעול ואת עלויות התחזוקה של היחידה. דגמים מסוימים צורכים יותר חשמל מאחרים, על כן בחירה של דגם המתאים לביתכם ולתקציב שלכם הינו דבר חשוב. חלק מסוגי המלחלחים הפופולריים ביותר מצוינים להלן:

 • מלחלחים באמצעות אדים חמים (ערפל חם)עושים שימוש במערכת חימום לשחרור ערפל נקי וחם לתוך האוויר. סוג זה של מלחלח נוטה לחמם מעט את החדר. באפשרותכם להוסיף תרופה לאוויר בעזרת מלחלח באמצעות ערפל חם. ומכיוון שהאדים מתקררים לפני שהם יוצאים מהמכונה, אין כל סכנה של כוויות מאדים. את רכיב החימום יש לנקות בהתאם להוראות היצרן על מנת למנוע הצטברות של שכבת מינרל.
 • מאיידים בקיטור עושים שימוש בשתי אלקטרודות על מנת להפוך מים לאדים. האדים נפלטים מהיחידה ומוסיפים לחות לבית. חלק מהדגמים מאפשרים לכם להוסיף תרופה לתוך האוויר. את האלקטרודות יש לנקות בהתאם להוראות היצרן על מנת למנוע הצטברות של שכבת מינרל.
 • מלחלחם באמצעות אדים קרים (ערפל קר) פועלים באחת משתי הדרכים. מלחלחים עם גלגל הנעה עושים שימוש בדיסק המסתובב במהירות שמטרתו לדחוף את המים דרך המסך, ולייצר אדי מים. מלחלחים מתאיידים עושים שימוש במאוורר על מנת להעביר אוויר דרך מסנן או פתילה רווים במים. האוויר צובר לחות ברגע שהמים המוחזקים במסנן מתאדים, ומוסיף לחות לבית בצורה של ערפל קר ובלתי נראה. המסנן לוכד גם מינרלים ולכלוכים מהמים. אנשים רבים מעדיפים מלחלחים באמצעות אדים קרים מכיוון שלא כמו מאיידים ומלחלחים באמצעות אדים חמים, הם אינם מכילים רכיב חימום.מלחלחים באמצעות אדים קרים מומלצים על ידי האקדמיה האמריקאית לרפואת ילדים. גרסה שולחנית היא בחירה טובה לחדר של ילד. מקמו אותו על גבי משטח שטוח אליו לא יכול ילד להגיע והחליפו את המים בתדירות גבוהה על מנת למנוע צמיחה של עובש וחיידקים.
 • מלחלחים עם לוח בקרה פועלים כמו מלחלחים מאיידים על מנת ללחלח את כל הבית.

בחירה במלחלח באמצעות אדים חמים או קרים הוא עניין אישי. שני סוגי המלחלחים מעלים את דרגת הלחות והופכים את ביתכם למקום נעים ונוח להימצא בו. המלחלח באמצעות אדים קרים הוא האמצעי היעיל ביותר בהוספת לחות לאוויר: הוא עובד מהר יותר, אינו מחמם את החדר יתר על המידה ופועל למשך פרק זמן ארוך יותר. כמו כן, בעזרת מלחלח באמצעות אדים קרים אין כל סכנה להיצרב במים חמים או באדים.

זהירות
מלחלחים באמצעות אדים חמים ומאיידים באמצעות קיטור מייצרים מים ואדים מאוד חמים. נקטו זהירות בעת הפעלתם. כמו כן הם אינם מומלצים לשימוש בחדר של ילדים מכיוון שמשטחים קרובים יכולים להתחמם ולהישרף.
 
 
בחירה בסוג מלחלח

פלט מלחלח

שטחדרוג פלט המלחלח
46 מטר מרובע או קטן יותר5.67- 7.56 ליטר ליום
49-56 מטר מרובע8.31 -9.45 ליטר ליום
65-75 מטר מרובע11.34 – 13.23 ליטר ליום
83-95 מטר מרובע15.12 – 18.9 ליטר ליום
95-180 מטר מרובע26.46 – 34.02 ליטר ליום
מעל 185 מטר מרובע37.8 ליטר ליום או יותר
 

יתרונות פיננסיים של לחלוח בביתכם
שליטה בלחות יכולה לסייע לכם גם לחסוך כסף בחשבונות החשמל שלכם. החום שהגוף שלנו מרגיש הינו שילוב בין טמפרטורה ללחות. במילים אחרות, ככל שהאוויר לח יותר, כך תרגישו חם יותר. אם אתם מוסיפים לחות לאוויר יבש מחומם בתקופת החורף, באפשרותכם לכוון את ווסת החום על טמפרטורה נמוכה יותר ועדיין להרגיש בנוח.

קיבולת
קיבולת של מלחלח אמורה להתאים לצרכי הבית שלכם. קיבולת נמדדת בגלונים לכל יום הפעלה. שיטה אחת להערכת הקיבולת לה אתם זקוקים היא לקבוע את גודל השטח שלכם ברגל מרובע אותו ברצונכם ללחלח. קחו בחשבון מלחלח שולחני או נייד במידה ואתם צריכים אותו לחדר שינה. חלק מהמלחלחים המיועדים לשימוש בחדרים יכולים לכסות חדר או חלל של עד 100 רגל מרובעים. ואם אתם זקוקים למלחלח לכל הבית שלכם, רכשו מלחלח לכל הבית שיכול לכסות חללים של יותר מ-1000 רגל ריבועיים. השתמשו בטבלה על מנת לקבוע את דרגת הפלט המתאימה לכם ביותר.

זהירות
התנהלו על פי הוראות היצרן של המלחלח המתקשרות לשימוש, בטיחות, ניקיון ותחזוקה.

מלחלחים לשימוש עבור בית שלם
מלחלחים לשימוש עבור בית שלם מותקנים בתוך צינור, הקרוב לכבשן שלכם. הם מוסיפים לחות לכל הבית שלכם. מרבית מדי הלחות, מאפשרים לכם לכוון את דרגת הלחות המדויקת שאתם רוצים. התקנה של מלחלח היא פעולה פשוטה במידה ואתם מחליפים את הכבשן שלכם, אולם באפשרותכם גם להתקין מלחלח למערכת החשמל שלכם.
מרבית המלחלחים המיועדים לבית שלם פועלים על בסיס רעיון פשוט. אוויר המתחמם באמצעות הכבשן שלכם או משאבת חום עובר דרך הרפידה העטופה בקרמיקה שבמלחלח, הנקראת בשם רפידת מאייד. רפידת המאייד רוויה במים. האוויר סופג לחות מהרפידה ומוסיף לחות בכל הבית ברגע שהוא מתפזר. בהתאם לדגם שאתם בוחרים ולגודל הבית שלכם, מלחלח יעשה שימוש בכמות שבין 1.5 ל-12 גלונים של מים ביום כאשר הכבשן מופעל.

תחזוקה של המלחלח
לאחר כל שימוש, נקו את החלק הפנימי על מנת למנוע הצטברות של מינרלים מרוכזים ולמנוע צמיחה של חיידקים. התנהלו על י הוראות היצרן.
במידה והמלחלח שלכם כולל מסנן, וודאו להחליף אותו על בסיס סדיר, בהתאם להוראות היצרן. ברגע שמסנן אוסף לכלוכים, הצבע שלו מתחיל לדהות. כאשר החלק התחתון של המסנן מראה דהייה של צבע, סימן שהגיע הזמן להחליף אותו. במקרה של מים קשים או מים עם תוכן מינרלי גבוה, עליכם להחליף את המסנן שלכם לעתים קרובות יותר. במידה ולא עשיתם שימוש במלחלח למשך פרק זמן ארוך, השליכו את המסנן לפח והתקינו מסנן חדש.

כמות גדולה מדי של לחות
כאשר אוויר לח וחם בא במגע עם משטח יבש וקר, המים שבאוויר מתעבה, ויוצר טיפות של מים. דרגת הלחות נקבעת גם אם לחות זו מוגזמת מדי. להלן מספר דרכים לקביעת לחות מוגזמת:

 • ערפול לעתים קרובות של החלונות עשוי להצביע על כמות גדולה מדי של לחות. הלחות היחסית המתאימה מאפשרת מעט עיבוי בלבד לאורך הקצוות התחתונים של פינות החלונות.
 • מזגו שלוש קוביות קרח לתוך כוס זכוכית, הוסיפו מים ובחשו. המתינו שלוש דקות. במידה ולחות מצטברת בחלק החיצוני של כוס הזכוכית, סביר להניח שהאוויר לח מדי.
 • הצטברות של לחות או עובש בדפנות הארונית או בתקרות וקירות של חדר מצביעה על כמות גדולה של לחות.

זכרו כי בית צר חסכוני בחשמל מכיל כמות גדולה יותר של לחות. התאימו את השימוש שלכם במלחלח על מנת לשמור על הבית שלכם בתנאי לחות יחסית של 50%. נוסף על כך, יתכן ותרצו להפעיל מפלט צינור של מטבח או מאוורר לאוורור חדר האמבטיה או לפתוח חלון מעט במקרה שבו דרגת הלחות עולה יותר מדי.
 

למידע נוסף חייגו 08-9999032 או השאירו פרטים