איזה מכשיר אדים (מלחח) מתאים עבורכם

המכונים הלאומיים לבריאות ממליצים להשתמש במכשירי אדים על-מנת לעזור להקל על גודש כתוצאה מהצטננותשפעת, ודלקות בסינוסים. בכל פעם שיש לכם גודש, ייתכן שמכשיר אדים יכול לעזור. הם מוסיפים לחות לאוויר שבתורו יוסף לחות לעור שלכם (לרבות מעברי אף) וידלדל חלק מהלחה בסינוסים שלכם. זה מקל על נשימתכם ועל ריקון הלחה.

המפתח הוא לשמור על מכשיר האדים שלכם נקי ומתוחזק כראוי כדי שלא תיצרו סביבה שמתירה אתכם חולים, ולא מסייעת לכם להחלים.

 

קיימות שתי קטגוריות עיקריות של מכשירי אדים, מכשיר אדים חמים ואדים קרים. במהותם הם עושים את אותו הדבר אך בדרכים שונות. יש יתרונות וחסרונות לכל אחד, כך שתצטרכו להחליט איזה סוג הוא הנכון עבורכם.

 

כעת המכונים הלאומיים לבריאות ממליצים לכולם להשתמש במכשירי אדים קרים, אך במיוחד בבתים עם ילדים, בגלל הסיכון לגרימת כוויות בעת שימוש במכשיר אדים חמים או במאייד קיטור.

 

מכשירי אדים קרים

 

מכשירי אדים קרים הם דרך יעילה להוסיף לחות לביתכם ולהקל על גודש, גרונות יבשים ועור יבש. קיימים שלושה סוגים של מכשירי אדים קרים.

 

1.       הגלגל המניע – משתמש בדיסקה המסתובבת במהירות גבוהה לצורך שחרור טיפות מים אל האוויר.

2.       אידוי – מעביר לחות אל האוויר על-ידי מאוורר הפועל דרך חומר סופג.

3.       על-קולי – יוצר אדים קרים באמצעות תנודות על-קוליות.

 

אף על פי שלמכשירי אדים קרים אין סכנה לגרימת כוויות או סכנות הקשורות לאש, בנוגע מכשירים אלה גם קיימות חששות. אם אינם מתוחזקים כראוי, מכשירי אדים קרים עשויים להכיל חיידקים, עובש ומשקעי מינרלים אותם הם משחררים אל האוויר.

חשוב מאוד לנקות כראוי את מכשיר האדים שלכם בהתאם להוראות היצרן.

דרכים נוספות להבטיח כי אתם לא מציבים את עצמכם ואת משפחתכם בסכנה כוללות:

  • החלפה יום-יומית של מים במיכל האחסון.
  • ניקיון יסודי של כל מכשיר האדים כל שלושה ימים.
  • שימוש במים מזוקקים במיכל ולא במי ברז מינרליים.
  • מעקב אחר רמת הלחות בביתכם. מדי לחות לשימוש ביתי זמינים בחנויות ציוד. רמת הלחות המושלמת בביתכם צריכה להיות בטווח שבין 30% ל- 50%. לחות הגבוהה מ- 60% מעודדת התפתחות של חיידקים, טחב, עובש ופטריות.

 

מכשירי אדים חמים \ מאיידי קיטור 

אם אתם בכל זאת מעדיפים להשתמש במכשיר אדים חמים ואין בביתכם ילדים קטנים או אנשים שנמצאים בסיכון גבוהה לקבל כוויות ממכשיר זה, וודאו כי אתם מתחזקים כראוי את מכשיר האדים שלכם ומקפידים על כל אמצעי הזהירות.

 

הן מאיידי קיטור והן מכשירי אדים חמים מחממים מים ולאחר מכן משחררים אותם אל האוויר. כמו כן, ניתן להוסיף תרופות מסוימות למאיידי קיטור לצורך שאיפה.

 

שניהם יעילים בעזרה להקלה על גודש, אך יש להשתמש בהם בזהירות. בגלל שבשניהם יש רכיבי חימום, הם עלולים לגרום לכוויות ויכולים ואף יכולים לגרום לסכנות הקשורות לאש.

 

וודאו כי אתם עוקביםאחר הקווים המנחים האלה בעת שימוש במכשירי אדים חמים.

 יש להרחיקם מהשיג ידם של ילדים ולשמור הרחק מחפצים דליקים.

  • אין להניח מכשיר אדים חמים או מאייד קיטור על שטיח או כל שטח פנים מרופד אחר.

בין אם אתם מחליטים לרכוש מכשיר אדים חמים או קרים, תמיד וודאו כי אתם מקפידים על הוראות היצרן ושומרים על ניקיונו היסודי. הדבר האחרון שאתם רוצים הוא ללקות בדלקת חמורה אף יותר כתוצאה ממשהו שצריך לעזור לכם להרגיש יותר טוב.

למידע נוסף חייגו 08-9999032 או השאירו פרטים