מסנן אויר

ערכות קירור ומיזוג אוויר פועלות בדרכים שונות. חלקן פועלות בעזרת מערכת מדחסים ושסתומים המשנים מצבי צבירה של גז וכך יוצרים אפקט מקרר, אחרות פועלות על הזרמת מים ברפידות שדרכן זורם האוויר וכך הוא מתקרר, אחרות פועלות פשוט על הזרמת אוויר בעזרת מאווררים. אך לכולן יש מאפיין משותף אחד – בכולן מוזרם אוויר מנקודה לנקודה. היכן שמוזרם אוויר, יש להתקין מסנן אויר. זאת משום שהאוויר סביבנו מלא בחומרים שאינם רצויים לנו כמו חלקיקי אבק, חיידקים, חומרים מזיקים ועוד. חומרים אלו, כשהם מצטברים, עלולים להזיק למערכות הקירור השונות וגם לבריאות האישית שלנו. על כן, בכל מערכות הקירור מותקן לפחות מסנן אויר אחד. בנוסף, מותקנות מערכות סינון אוויר במקומות בהם שוהים אנשים רבים כמו בנייני ציבור ועסקים, מערכות נסיעה גדולות ובמנועים.

מהו למעשה מסנן אויר

מסנן אויר עשוי מחומרים סיביים שונים שתפקידם לכלוא חלקיקים בגדלים משתנים. סוג החומר הסיבי יקבע איזה חלקיקים מסוגל מסנן האוויר ללכוד. מסנני אוויר מודרניים מכילים בדרך כלל גם חומרים כימיים אשר תוקפים חומרים אורגניים באוויר כמו חיידקים. ישנם סוגים רבים של חומרים מהם ניתן להכין מסנן אויר כמו פחם (חומר יעיל מאוד לסינון אוויר), חומרים אלקטרוסטאטיים הפועלים בעזרת ניגוד מטענים חשמליים ואף מסננים העשויים מסיבי זכוכית. מערכות רבות משלבות כמה סוגים של מסננים המותקנים באופן סדרתי על מנת להשיג אפקט מצטבר אשר יפיק את האוויר הנקי והנעים ביותר.

חשיבותו של מסנן אויר

מסנן אויר הוא רכיב חשוב מאוד במערכות קירור ומיזוג שכן הוא מבצע שתי פעולות קריטיות. ראשית, הוא דואג לשלומה של מערכת הקירור על ידי כך שהוא מונע הצטברות של אבק וחומרים מזיקים אחרים במערכת. הצטברות של חומרים כאלו עלולה לפגוע ביעילות המערכת ולגרום לה לעבוד בהספק נמוך יותר מהיכולת הרגילה שלה, מה שאומר שהמערכת תבזבז יותר חשמל ותבצע פחות עבודה. שנית, מסנן אויר דואג לבריאות האנשים מכיוון שהוא אחראי לכך שהאוויר המוזרם לתוך החדר יהיה אוויר נקי יותר, חף מאבק ולכלוך ומכיל הרבה פחות אורגניזמים מזיקים.

למידע נוסף חייגו 08-9999032 או השאירו פרטים