תנור חימום חשמלי

כיצד פועל תנור חימום חשמלי?

בוודאי למדת על אור אינפרא-אדום כאשר למדתם על אורכי גל בשיעורי מדעים. ייתכן שגם שמעת על קרינה אינפרא-אדומה או טכנולוגיית אינפרא-אדום, ממנות מזדמנות של פרסומות בטלוויזיה או בשבועונים. אבל, למען האמת, או ששכחת או שמעולם לא הבנת את המדע שמאחורי אורכי גל וספקטרומים של האור. אז באופן כללי קשה לך להבין מה תנור חימום חשמלי עושה.
ייתכן שתזכור שאור אינפרא-אדום הוא בלתי-ניתן לראייה מכיוון שהוא מעבר לספקטרום שאותו אנו יכולים לראות. זהו תמציתו של המחמם האינפרא-אדום. החום הוא תוצר של אור שעינינו אינן מסוגלות לראות. הסיבה שאנו מתחממים ממחמם אינפרא-אדום היא מכיוון שהעור והבגדים שלנו קולטים את האור [מקור: Wasch]. זה כמו ההבדל בין להיות ישירות בשמש לבין להיות בצל. אתה מרגיש חמים כשאתה בשמש מכיוון שהאור שפוגע בבגדים ובעור שלך מחמם אותך, אבל כשאתה בצל, האור לא מגיע אליך באותה מידה.


תנור חימום חשמלי

יש מספר סוגים של תנור חימום חשמלי. חלקם מפנים את האור האינפרא-אדום שלהם ישירות לתוך חדר או מרחב, כדי ליצור חום על האובייקט שבו הם פוגעים. תנור חימום חשמלי אחר מכיל שלושה חלקים שיוצרים חום: נורות תאורה אינפרא-אדומה, ממיר חום (כגון מוליך מתכת טוב, נחושת למשל), ומאוורר שמשיב אוויר על הממיר כדי ליצור את החום.
תנורי חימום חשמלי גם נבדלים במקור הדלק שלהם ובחומר ממנו הם עשויים. יש מחממים המבוססים על [גז] פרופן, יש המבוססים על גז טבעי ויש מחממים חשמליים. חלקם קרמיים, ויש גם מחממים ניידים לתנור חימום חשמלי יש מפרטים מסויימים ויש להשתמש בהם רק במצבים מסויימים. ייתכן שמחממים אלה הם ידידותיים יותר לסביבה. הקלק כדי להגיע לעמוד הבא, כדי לקרוא עוד על כמה מהמפרטים של המחממים האינפרא-אדומים.

 

תנור חימום חשמלי – מפרט

בדיקת החום:
ישיש אנשים שהם סקפטיים בנוגע לשימוש בחום אינפרא-אדום. הם מאמינים שחום אינפרא-אדום יגרום סרטן בגלל הקרינה שמקור חום זה פולט. למרות שיש אפשרות לכוון תנור חשמלי לחימום הבית כך שישמור על חום ברמה נמוכה לתקופות זמן ארוכות, יש אנשים שחושבים שזה יכול להזיק לגוף באותה מידה כמו אם נמצאים בנוכחות מקור חום אינפרא-אדום חזק יותר כמות זמן קצרה יותר.

 

קשה לטעון טענות כלליות על מחממי האינפרא- אדום, כיוון שיש כל-כך הרבה מפרטים שונים. ראשית יש מקור דלק/אנרגיה. כפי שהזכרנו קודם, תנור חימום חשמלייכול להיות מופעל באמצעות חשמל, גז טבעי או גז פרופן – אם אתה מחפש מודל חשמלי, רצוי שתבדוק בכמה וולטים (Volts) ובכמה הרצים (Hz) נעשה שימוש. למחממים שונים יש גם פלטי חום שונים וטמפרטורות הפעלה מקסימליות שונות. חלק מהמחממים גם כוללים טיימרים (שעונים).
מפרטים אחרים כוללים: פילטרי בקרה, גלגלים, משקל, מאוורר, תרמוסטט וצבע. גם העיצוב משחק תפקיד. בדרך כלל תמצא כיסוי מגן על גוף החימום, שיכול להיות עשוי מנחושת, ברזל, פלדה או פליז קרא את העמוד הבא כדי למצוא מדוע יש הטוענים שתנור חימום חשמלי הינו ידידותי יותר לסביבה מאשר מקורות חום אחרים.

 

האם תנור חימום חשמלי הוא ירוקים?

קשה לחמם את הבית ולהישאר ירוק תוך נסיון לגרום לנזק מינימלי לסביבה. אין אף דרך לחמם שלא משפיעה על העולם הטבעי שסביבך. ניתן אפילו לטעון שגם התעטפות בשכבות על גבי שכבות של בגדים – תהיה לה השפעה על הסביבה, אם בגדים אלה מיוצרים במפעל. לא ניתן לטעון שלתנור חימום חשמלי אין שום השפעה על הסביבה.
האמת היא שזה תלוי באיזה מחמם אינפרא אדום אתה משתמש. זוכר שמחממי האינפרא-אדום משתמשים כל אחד בסוג שונה של דלק? אפשר לדון איזה מהם הוא ירוק יותר ולשאול: האם זה ירוק יותר להשתמש בחשמל או בגז טבעי? כאשר שוקלים עד כמה ירוקים הם מחממי האינפרא-אדום, יש לזכור מהו מקור הכוח של כל מודל ספציפי.

 

ישיש גורמים אחרים שקובעים את המידה שבה מחממי האינפרא-אדום ירוקים. למשל, תנור חימום חשמלי ירוק לא משחרר אדים מזיקים לאוויר ולא תורמ לפליטות כלשהן לסביבה. תנורי חימום חשמליים גם לא מסתמכים על קווי דלק או גז, וזוהי עוד נקודה ירוקה.
כמה מותגים של תנור חימום חשמלי טוענים שהמחממים שלהם לא לוקחים חמצן או לחות מהאוויר. החברות מצהירות שהמחממים שלהם מאפשרים אוויר עשיר בחמצן המקל על הנשימה, תוך כדי יצירת החום הקלק כדי להגיע לעמוד הבא כדי ללמוד היכן ובאיזה מצב הכי כדאי להשתמש במחמם אינפרא-אדום. לפני שאפילו תחשוב על קניה של מחמם כזה, תרצה לדעת מתי להשתמש במחמם אינפרא-אדום!

 

מתי להשתמש בתנור חימום חשמלי

למד את האפקטים הללו:
נערך מחקר כדי לבדוק את ההשפעות של תנור חימום חשמלי במבנים תעשייתיים. מאחר שקרינה אינפרא-אדומה היא מאותו סוג כמו הקרינה שאנו חווים מהשמש, המחקר מצא שגוף האדם יכול לעמוד בכמות הקרינה האופיינית שפולט מחמם אינפרא-אדום. המחקר מצא של תנור חימום חשמלי יש הרבה יתרונות, כולל יעילות אנרגיה גדולה יותר וסביבת מחייה טובה יותר עקב השימוש בגז טבעי.
תנתנור חימום חשמלי אכן מספק חימום בעל רמת עלות-ישירה/תועלת גבוהה, אך אין זה אומר שעליך לוותר על הסקה מרכזית. תנור חימום חשמלי לא מיועד בדרך-כלל לחמם את כל הבית שלך כולו.

 

במקום זאת, סביר שתמצא טכנולוגיות חימום אינפרא-אדום בחללים גדולים, ששם יש איבוד חום תדיר, כגון: מחסנים, חניונים והאנגרים של מטוסים. לחללים אלה יש לרוב דלתות גדולות או פתחים גדולים אחרים שנפתחים ונסגרים תדיר. החימום באינפרא-אדום פועל היטב ומונע מאזורים אלה להתקרר יותר מדי.r סביר גם שתמצא אותם לאורך פסי ייצור בבתי-חרושת, אבל תנור חימום חשמלי אינו שמור רק לאתרים תעשייתיים ושטחים חלולים. בשל היכולת שלהם למקד חום על אובייקטים ולא סתם להשיב אוויר לתוך חדר, הם גם שימושיים במבנים ביתיים או פרוייקטים של שיפוצים, למשל: עוזרים לשמור על הצבע יבש. כל אימת שנדרש חום ממוקד, חום אינפרא-אדום עשוי להיות התשובה.

 

אתה אפילו עשוי למצוא תנור חימום חשמלי בחדר הכושר או בספא המקומיים שלך – סאונות של אינפרא-אדום מתחילות לצבור פופולריות. טכנולוגיות חדישות מפנות את הקרניים האינפרא-אדומות אל גופים, ומחממות אותם באופן דומה לקרני השמש, אך ללא הקרניים האולטרא-סגוליות. סאונות בעבר הסתמכו על שיטות מסורתיות ליצירת כמויות חום גדולות, כדי לחמם תחילה את האוויר ורק אחר-כך את הגופים שבסאונה. חום אינפרא-אדום מדלג על האוויר ומחמם ישירות את הגופים ביעילות רבה הרבה יותר.

למידע נוסף חייגו 08-9999032 או השאירו פרטים